„Działalność apostolską i misjonarską świętych Cyryla i Metodego, przypadającą na drugą połowę IX wieku, można uznać za pierwszą skuteczną ewangelizację Słowian.”

- Encyklika Ojca Świętego Jana Pawła II „Slavorum apostoli”


Strona Główna


Bóg ustanowił swego Syna "światłością dla pogan, [aby] był zbawieniem aż po krańce ziemi". To, że nie żyjemy dalej w ciemnościach, jest także owocem wysiłku uczniów, którzy przejęli się wezwaniem: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało". Takimi misjonarzami byli pracujący w IX wieku pośród Słowian święci Cyryl i Metody.

Święci Cyryl, mnich i Metody, biskup - patroni Europy
Bracia Sołuńscy w ikonografii  przedstawiani są w stroju pontyfikalnym jako biskupi greccy lub łacińscy, czasami trzymają w rękach model kościoła. Św. Cyryl ukazywany jest w todze profesora, w ręce ma księgę pisaną cyrylicą. Ich atrybutami są: krzyż, księga i kielich, rozwinięty zwój z alfabetem słowiańskim.


SAINTS CYRIL AND METHODIUS

 

Bądź aktywną częścią naszej wspólnoty parafialnej. Dołącz do grupy ministrantów, lektorów, usher, grupy różańcowej, etc. Jeśli czujesz się na „siłach” założyć nową, bądź też reaktywować grupę parafialną, proszę skontaktuj się z biurem parafialnym.

KOLĘDA /   PASTORAL VISIT

Proszę zapisać się na liście (przedsionek kościoła), bądź skontakować się z ks. Arturem

Please sign up for a priestly visit on the sheet in the vestibule or contact Fr. Artur. 
SS C M

INTENCJE MSZALNE
Intencje mszalne można zamawiać
przed lub po Mszy św. w zakrystii, w biurze parafialnym oraz kontaktując sie z ks. Arturem.


Zobacz co się wydarzyło...


W związku z dużą ilością odebranych telefonów związanych z niemożliwością uczestniczenia w wydarzeniu przez naszych parafian 23 lutego oraz innych wydarzeń parafialnych w sąsiednich parafiach , Parish Dinner Dance odbędzie się 16 lutego 2019r.

Zobacz biuletyn


 „Nie traćcie czasu, czyńcie dobrze, czyńcie wiele, a nigdy nie pożałujecie, żeście coś zrobili.”
- św. Jan Bosko


„Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę”.
Msze Święte w Sobotę i Niedzielę

Szczegóły w Biuletynie

Niedziela 9:00 AM, 10:30 AM Polska

Sobota 5:00 PM

Spowiedź w sobotę 4:00 - 4:50 PM           Niedziela 10:00 - 10:20 AM (lub umawiana)


Adoracja Najświętszego Sakramentu

 Sobota 4:00 - 4:50 PM


Kancelaria parafialna SS Cyril & Methodius Parish 

215 Hill St., Boonton, NJ 07005,

 Tel: (973) 334-0139   Fax: (973) 402-9512

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Domowa wizyta kapłana w celu otrzymania Sakramntu Pokuty i Namaszczenia, proszę o kontatk emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo dzwoniąc na numer
(908) 608-7368 do Ks. Artura Zaba

Please know you can contact me if you in need of  Anointing of the Sick or Sacrament of Reconciliation  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. or please call Fr. Artur Zaba: (908) 608-7368


Intencje Mszy Św. można zamawiać przed lub po Mszy św. w zakrystii.

Kontkat z ks. Arturem.


 W służbie Kościoła

Sekretariat i rachunkowść: Peggy Bufano
Organista: Michał Lipczuk
Religia w jęz. ang: Lucy Lukaszek
Przygotowanie do bierzmowania: Zdzisław Leonczak