Polski

Ojciec Święty wzywa nas do modlitwy i udziela swego apostolskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi. 

 
24 Marzec, 2020

Drodzy bracia w Chrystusie,

Ojciec Święty, papież Franciszek, zaprosił wszystkich chrześcijańskich wiernych do wzięcia udziału w dwóch okazjach, które wzmocnią ludzką solidarność, gdy błagamy Boga o wybawienie z tej trudnej godziny. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty zaprosił wszystkich chrześcijan, aby modlili się Ojcze nasz, gdy my, słowami Ojca Świętego, „przygotowujemy się do świętowania zwycięstwa zmartwychwstałego Chrystusa”. A 27 marca Ojciec Święty przekaże swoje błogosławieństwo Urbi et Orbi miastu i światu.
 
W komunii z naszym Ojcem Świętym proszę wszystkie parafie i domy zakonne, aby przestrzegały nadzwyczajnego błogosławieństwa Urbi et Orbi Ojca Świętego z 27 marca, w ten sposób, w możliwym stopniu:

O 1:00 po południu, 6:00 wieczorem czasu rzymskiego, kiedy Ojciec Święty będzie się modlił w Bazylice Świętego Piotra, zadzwonił dzwonkami kościoła lub kaplicy lub uczestniczył w wirtualnym dzwonieniu dzwonków za pośrednictwem platformy społecznościowej . Zapraszam wszystkich wiernych do odmawiania Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu, dołączając do Ojca Świętego za pośrednictwem telewizji lub Internetu na watykańskim kanale YouTube. Kiedy Ojciec Święty obdarzy błogosławieństwem, ci, którzy zamierzają odprawić sakramentalne wyznanie, przyjąć Komunię Świętą i ofiarować modlitwę za Ojca Świętego, gdy tylko będzie to możliwe, otrzymają odpust zupełny.

Proszę, opublikujcie te specjalne okazje do modlitwy, najlepiej jak potraficie, i wiedzcie, że zawsze jestem z wami zjednoczony w modlitwie, gdy przynoszę wam i potrzeby waszych wspólnot do Pana przy ołtarzu.

Modląc się o błogosławieństwo Pana i wzywając potężnego wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Pocieszenia, do was i waszych wspólnot, jestem

  Z poważaniem w Chrystusie,

 Most Reverend Arthur J. Serratelli, S.T.D., S.S.L., D.D.
 Bishop of Paterson