Polski

Papież Franciszek przyjmuje rezygnację biskupa Artura J. Serratellego;
Ustanawia ojca Kevina Sweeneya z diecezji Brooklyn na następcę

15 kwietnia 2020 r Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Artura J. Serratellii z duszpasterskiego zarządzania diecezją Paterson i nazwał księdza Kevina Sweeneya, kapłana diecezji brooklyńskiej, biskupem elektem Paterson. Zostanie diecezją ósmego biskupa Patersona.

Arcybiskup Christophe Pierre, nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, opublikował nominację w Waszyngtonie 15 kwietnia 2020 r.

Biskup Serratelli został ustanowiony jako siódmy biskup Diecezji Paterson w dniu 6 lipca 2004 r. I pełnił funkcję biskupa przez prawie 16 lat.

Biskup elekt Sweeney urodził się 17 stycznia 1970 r. W Elmhurst w Queens i dorastał w Whitestone w Queens. Jego rodzice, zmarły James P. Sweeney i zmarła Agnes Blewitt, urodzili się i wychowali w hrabstwie Mayo w Irlandii. Agnieszka przyjechała do Nowego Jorku w 1951 r., A James w 1963 r. Pobrali się w kościele św. Bartłomieja w Elmhurst w stanie Nowy Jork w 1967 r. I przeprowadzili się do Whitestone w 1971 r.

Biskup-elekt Sweeney uczęszczał do szkoły parafialnej St.Luke w Whitestone i liceum przygotowawczego do katedry w Elmhurst. Ukończył St. John's University na Jamajce w Nowym Jorku, uzyskując tytuł licencjata filozofii w 1992 r., A tytuł magistra boskości uzyskał w Seminarium Niepokalanego Poczęcia w Huntington na Long Island w 1997 r. Biskup-elekt Sweeney otrzymał święcenia kapłańskie dla diecezji brooklyńskiej przez wielebnego Thomasa V. Daily w katedrze św. Jakuba 28 czerwca 1997 r. Został mianowany wikariuszem parafialnym parafii św. Mikołaja z Tolentyny na Jamajce, gdzie służył do czerwca 2003 r. został następnie przydzielony do parafii Matki Bożej Bolesnej w Coronie, gdzie służył przez rok. Wielebny Sweeney został mianowany dyrektorem powołania diecezji brooklyńskiej przez biskupa Nicholasa DiMarzio w czerwcu 2004 r. W styczniu 2010 r. Został mianowany proboszczem parafii św. Michała w Sunset Park na Brooklynie, gdzie nadal służy.

Data święceń biskupich Sweeneya jako ósmego biskupa diecezji Paterson nie została ustalona z powodu pandemii. Do tego czasu biskup Serratelli będzie administratorem apostolskim diecezji Paterson./p>